Bp Samiec w Sandomierzu

Biskup Jerzy Samiec brał udział w uroczystościach 200-lecia diecezji sandomierskiej Kościoła rzymskokatolickiego, które odbywały się w Sandomierzu.

Główne uroczystości obchodów 200-lecia diecezji sandomierskiej miały miejsce w katedrze sandomierskiej i odbywały się  pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego abp. Salvatore Pennacchio w dniu 16 czerwca 2018r.

Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz powitał przybyłych arcybiskupów i biskupów Kościoła rzymskokatolickiego z Polski, Białorusi, Ukrainy, z Kamerunu i z Bermudów. Podkreślił wielką radość z obecności Prezesa i Wiceprezesa Polskiej Rady Ekumenicznej, bp. Jerzego Samca, jednocześnie zwierzchnika Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Polsce i abp Abla, ordynariusza prawosławnej diecezji lubelsko-chełmskiej. – Na co dzień pracujemy razem dla jedności Chrystusowego Kościoła i cieszę się, że możemy także razem świętować – dodał biskup sandomierski.

Biskup Krzysztof Nitkiwicz jest przewodniczącym Rady ds. Ekumenizmu oraz przewodniczącym Zespołu ds. Kontaktów z Polską Radą Ekumeniczną Episkopatu Polski Kościoła rzymskokatolickiego.  
 


wstecz