Jubileusz w Bażanowicach

Kościół św. Trójcy w Bażanowicach ma 40 lat. W czasie nabożeństwa dziękczynnego kazanie wygłosił bp Jerzy Samiec.


Zbór w Bażanowicach na Śląsku Cieszyńskim świętował jubileusz 40-lecia poświęcenia kościoła św. Trójcy. Uroczyste nabożeństwo poprzedził koncert Orkiestry Diecezji Cieszyńskiej.

W świętowaniu jubileuszu zbór poprowadzili zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce - bp Jerzy Samiec, biskup diecezji cieszyńskiej – bp Adrian Korczago oraz miejscowi duchowni: proboszcz parafii w Cieszynie ks. Marcin Brzóska oraz opiekun filiału ks. Łukasz Gaś. W uroczystości wzięli również udział przedstawiciele władz samorządowych gminy Goleszów: wójt gminy Sylwia Cieślar i zastępca wójta Rafał Glajcar.


Na początku nabożeństwa wszystkich przywitały dzieci, które przygotowały okolicznościowy program, a w jego trakcie zaśpiewał bażanowicki chór, który dzień wcześniej obchodził przesunięty o rok z powodu pandemii jubileusz 40-lecia swojego istnienia.

Jubileuszowe kazanie wygłosił bp Jerzy Samiec, który rozważając Boże Słowo podzielił się również swoimi wspomnieniami z czasu budowy kościoła.


W czasie niedzielnego nabożeństwa swój jubileusz obchodził również Jerzy Hławiczka, który od 50 lat pełni służbę organisty w filiałach cieszyńskiej parafii – dziś przede wszystkim w Bażanowicach i Puńcowie.


Kościół w Bażanowicach jest jedną z dziewięciu światyń, w których modlą się cieszyńscy parafianie. Parafia w Cieszynie jest najwiekszą parafią ewangelicką w Polsce. Uroczystość miała miejsce 5 września 2021 roku. 

Więcej zdjęć: Galeria fotografii


wstecz