Kapituła Katedry Uppsala w Warszawie

W Warszawie gościła abp Antje Jackelén wraz z delegacją Kapituły Katedry Uppsala ze Szwecji. Goście spotkali się z radcami Konsystorza oraz z kard. Kazimierzem Nyczem.

Warszawa była miejscem spotkania roboczego i podróży studyjnej Kapituły Katedry Uppsali. W składzie trzynastoosobowej szwedzkiej delegacji, oprócz abp Jackelén, był biskup Uppsali Ragnar Persenius oraz ks. Annica Anderbrant, dziekan katedry w Uppsali, która jest parafią partnerską parafii Świętej Trójcy w Warszawie.

W siedzibie arcybiskupów warszawskich goście spotkali się z kard. Kazimierzem Nyczem. Rozmowy dotyczyły obecnej sytuacji Kościołów w Szwecji i w Polsce oraz podejścia parafii do uchodźców w obu krajach.

Z kolei w Centrum Luterańskim miały miejsce rozmowy z bp. Jerzym Samcem oraz z radcami Konsystorza. Zaprezentowano m.in. poglądy na temat konfirmacji i struktury w obu Kościołach. Przedstawiono także funkcjonowanie Diakonii Polskiej, które zaprezentowała dyr. Wanda Falk.

Szwedzcy goście odwiedzili również Muzeum Żydów Polskich Polin.

Punktem kulminacyjnym wizyty było nabożeństwo polsko-szwedzkie w kościele Świętej Trójcy, gdzie kazanie wygłosiła abp Antje Jackelén.

 


wstecz