Młodzieżowo w Centrum Luterańskim

W Warszawie odbyły się spotkania duszpasterzy młodzieżowych z bp. Jerzym Samcem oraz grupy roboczej przygotowywującej nowe podręczniki religii dla klas VII i VIII. 

W spotkaniu zwierzchnika Kościoła z duszpasterzami młodzieżowymi brali udział wszyscy duszpasterze diecezjalni, Ogólnopolski Duszapsterz Młodzieży - ks. Marcin Konieczny oraz studenci ChAT i młodzieżowi współpracownicy CME.

Omawiano potrzeby i wyzwania jakie niesie ze sobą głoszenie Ewangelii młodym ludziom we współczesnym świecie. Rozmawiano również o planowanych spotkaniach ogólnopolskich: Olimpiadzie, która odbędzie się w Tychach na przełomie maja i czerwca oraz o Zjeździe Ogólnopolskim (OZME), który odbędzie się we wrześniu w Świdnicy. 

Równocześnie spotkała się grupa robocza pracująca nad nowymi podręcznikami religii do klasy VII i VIII szkoły podstawowej. W jej skład wchodzą: ks. Wojciech Froelich, ks. Paweł Meler, dk. Dorota Obracaj, ks. Marcin Rayss, dk. Izabela Sikora, ks. Łukasz Stachelek i ks. Oskar Wild. Nowe podręczniki mają być dostępne od roku szkolnego 2019/2020.

Oba spotkania odbyły się w Centrum Luterańskim w Warszawie, 28 lutego 2018 roku.  


wstecz

Filtruj wg daty