O współpracy szkół ewangelickich

W Krakowie odbyło się pierwsze spotkanie Platformy Współpracy Szkół prowadzonych przez instytucje ewangelickie w Polsce. Wziął w nim udział bp Jerzy Samiec.

Krakowskie spotkanie odbyło się z inicjatywy Rady Synodalnej i we współpracy z parafią w Krakowie. Zgromadziło ponad czterdziestu przedstawicieli szkół ewangelickich z Cieszyna, Warszawy, Bielska-Białej, Krakowa, Gliwic oraz Wrocławia. Byli obecni również m.in. zwierzchnik Kościoła bp Jerzy Samiec oraz Prezes Synodu ks. dr Adam Malina.

W czasie sesji uczestniczące w spotkaniu organizacje miały możliwość przedstawienia prowadzonej przez siebie działalności oraz rozmowy na temat samej idea utworzenia platformy współpracy. Podczas dyskusji uczestnicy sformułowali wnioski co do dalszej współpracy.

Postulat utworzenia takiej platformy wypłynął ze środowiska samych szkół i został pozytywnie zaopiniowany przez Synod Kościoła. Celem utworzenia platformy jest wymiana doświadczeń, dialog i wspieranie działań edukacyjnych.

Spotkanie miało miejsce 11 stycznia 2020 r. w Centrum Kultury Żydowskiej w Krakowie. Kolejne zostało zaplanowane na czerwiec 2020 roku.
 


wstecz