Obradował Konsystorz

W dniach 20-21 kwietnia 2017 roku obradował Konsystorz Kościoła. Podjęto uchwały m.in. o zmianie na stanowisku duszpasterza ewangelizacyjno-misyjnego w Diecezji Wrocławskiej.

Dotychczasowy duszpasterz ewangelizacyjno-misyjny, ks. Edwin Pech z parafii w Karpaczu, zrezygnował z zajmowanej funkcji. Na jego miejsce powołano ks. Sławomira Sikorę z parafii w Szczecinie.

Ponadto Konsystorz uchwalił nowy Regulamin Systemu Internetowego Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce (SIKEA) i powołał do Rady Systemu (w porządku alfabetycznym): ks. Adama Malinę, ks. Pawła Melera, ks. Marka Michalika, Beatę Michałek, ks. Łukasza Ostruszkę i ks. Marcina Ratkę-Matejko. Z urzędu do Rady wchodzą Biskup Kościoła Jerzy Samiec i rzecznik prasowy Agnieszka Godfrejow-Tarnogórska.

System Internetowy Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce (SIKEA), ma na celu krzewienie zasad wiary, wymianę informacji pomiędzy podmiotami Kościoła oraz kształtowanie wizerunku Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego poprzez Internet.

Konsystorz powołał rzeczników dyscyplinarnych w osobach: ks. Mariana Bienioszka, Dawida Binemann-Zdanowicza, Przemysława Florianowicz-Błachuta, ks. Romana Kluza i Bogdana Wesołowskiego. Ich zadaniem jest prowadzenie spraw duchownych oraz wiernych Kościoła i występowanie w postępowaniu sądowym przed Sądem Kościelnym.

Następne posiedzenie Konsystorza odbędzie się w dniach 17 i 18 maja 2017 roku w Warszawie.
 


wstecz

Filtruj wg daty