Obradował Konsystorz

Radcy Konsystorza dopuścili czterech kandydatów do ordynacji na księży. Uroczystość zaplanowano na 6 marca br. w Drogomyślu.

Do ordynacji dopuszczeni zostali: Grzegorz Fryda z Drogomyśla - praktykant parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie, Bartłomiej Polok z Bażanowic - praktykant parafii w Piszu, Mateusz Mendroch ze Skoczowa - praktykant parafii w Cieszynie oraz Sebastian Madejski z Cisownicy - praktykant parafii św. Trójcy w Warszawie.

Przyszli duchowni rozpoczną służbę wikariuszy w dotychczasowych miejscach praktyk.   

Nabożeństwo ordynacyjne zaplanowano na 6 marca br. w kościele w Drogomyślu. Początek o godzinie 11.00. Odbędzie się ono w pełnym rygorze sanitarnym i będzie transmitowane przez stronę internetową parafii.

Ponadto, w związku z odejściem na emeryturę ks. Henryka Macha, Konsystorz ogłosił wakans na stanowisku proboszcza parafii w Białej. Czas na zgłoszenia kandydatów określono w terminie od 1 do 31 marca br.

Obrady Konsystorza odbyły się w trybie zdalnym w dniach 18 i 19 marca 2021. Szczegóły uchwał będą opublikowane 26 lutego. Następne posiedzenie Konsystorza zaplanowano w dniach 18 i 19 marca br.


wstecz