Reformacja i zjazd chórów w Kaliszu

Bp Jerzy Samiec wziął udział w jubileuszu 160 lat Kaliskiego Ewangelickiego Towarzystwa Śpiewaczego i zjeździe chórów diecezji pomorsko-wielkopolskiej.

Uroczystości 31. Diecezjalnego Zjazdu Chórów Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej i 160-lecie chóru kaliskiego świętowano w dniach 3-4 czerwca 2017 roku w Kaliszu.

W czasie niedzielnego nabożeństwa miejscowi parafianie, goście i chórzyści mieli możliwość słuchania kazania  wygłoszonego przez zwierzchnika Kościoła bp. Jerzego Samca. W nabożeństwie uczestniczyli także bp Marcin Hintz – zwierzchnik Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej, ks. Janusz Staszczak, ks. Tomasz Wola oraz proboszcz kaliskiej parafii ks. Michał Kühn.

Po nabożeństwie odbył się koncert chórów diecezjalnych. Miał on miejsce w dawnym kościele ewangelickim, który do 1945 roku służył miejscowym parafianom, a obecnie jest rzymskokatolickim kościołem garnizonowym. W koncercie wzięły udział chóry parafialne z Bydgoszczy, Kalisza, Koszalina, Piły, Poznania, Rypina, Sopotu i Torunia.

W trakcie koncertu przypomniano historię Kaliskiego Ewangelickiego Towarzystwa Śpiewaczego i wręczono okolicznościowe statuetki na ręce dyrygentów chórów. W szczególny sposób uhonorowano kaliskie dyrygentki: Alicję Stilter-Rusak (dyrygent w latach 1958-1995) i Renatę Ceroń (dyrygent od roku 1995).

Koncert zwieńczyły pieśni w wykonaniu połączonych chórów diecezjalnych.

Przyszłoroczny zjazd chórów diecezji pomorsko-wielkopolskiej zaplanowano w parafii w Lipnie.   
 


wstecz

Filtruj wg daty