Rodzinne wczasy w Sorkwitach

Po raz szósty w Sorkwitach na Mazurach odbyły się ogólnopolskie wczasy dla rodzin. Sześćdziesiąt osób wspólnie wypoczywało i pogłębiało swoją duchowość.


W porannych dyskusjach uczestnicy rozmawiali o poszczególnych fragmentach 13 rozdziału I Listu do Koryntian, zastanawiając się nad tym najbardziej znanym biblijnym opisem tego, czym jest miłości. Wieczorem bp Jerzy Samiec dawał impulsy do wgłębienia się w tematykę dotyczącą modlitwy oraz zachęcał słuchaczy do rozwoju życia modlitewnego na co dzień.
 


Tegoroczna pogoda sprawiała, że wielką popularnością cieszył się wypoczynek nad jeziorem i plażowanie. Odbył się także spływ Krutynią, zwiedzano okoliczne atrakcyjne miejsca.  Nie zabrakło również wspólnego śpiewu przy gitarze. Ci, którzy byli w Sorkwitach po raz pierwszy, zostali pasowani na obozowicza zgodnie z miejscową tradycją. 

- Spędziliśmy dziewięć dni czując się ze sobą doskonale, poznając się wzajemnie, będąc z różnych parafii wiele rozmawialiśmy o współczesnych problemach i o Naszym Kościele. Cudowne mazurskie plenery i poczucie wspólnoty pozwoliło nam i naszym dzieciom wspaniale wypocząć  w gronie współwyznawców - podsumowała jedna z uczestniczek tego rodzinnego spotkania.


Organizacji wczasów "pod sorkwickim aniołem" podjęli się Beata i Arnoldiusz Parot, a o duchowe inspiracje wspólnych refleksji nad Bożym Słowem dbali Beata Michałek i bp Jerzy Samiec. 


Tegoroczne wczasy odbyły się w pierwszym tygodniu sierpnia br. (1-9.08.2019)


wstecz