Spotkanie żon duchownych

W Warszawie, po raz czwarty, spotkały się żony duchownych ewangelickich. Rozmawiano o domach pastorskich w kontekście wyzwań jakie niesie ze sobą wychowanie dzieci w rodzinach duchownych.

Uczestniczki przywiozły ze sobą zbiory zdjęć, które służyły do ilustracji codziennego życia dzieci i rodziny. Inspirującym momentem było dzielenie się przez mamy doświadczeniami z różnych etapów życia swoich dzieci w rodzinie pastorskiej. Było to tym bardziej interesujące, że panie mają dzieci w różnym wieku od kilkulatków, przez nastolatków, do osób już dorosłych. 

Elementem spotkania było wspólne wyjście do teatru na sztukę "Ruby", której częścią refleksji była kwestia trudnych konsekwencji władzy jednego człowieka nad drugim.

W spotkaniu pastorowych brały udział żony duchownych ze wszystkich diecezji Kościoła. Celem spotkania było m. in. stworzenie płaszczyzny rozmowy, wymiany doświadczeń i wzajemne poznanie się w gronie kobiet, które łączy szczególny rodzaj wspólnoty - służba w Kościele współmałżonków.

Żony duchownych spotkały się w dniach 24 i 25 września 2017 roku, w Centrum Luterańskim w Warszawie, a następne spotkanie zaplanowano w terminie 23 i 24 czerwca 2018 również w Warszawie.


wstecz

Filtruj wg daty