Uroczystości w Eisenach

W Eisenach odbyła uroczystość jubileuszu 75. lat Komitetu Krajowego Światowej Federacji Luterańskiej w Niemczech. Uczestniczył w niej bp Jerzy Samiec.

Jubileusz połączony był z pierwszym spotkaniem członków komisji ds. Zgromadzenia Ogólnego ŚFL Niemieckiego Komitetu Krajowego Światowej Federacji Luterańskiej.

Spotkanie miało na celu zaznajomienie uczestników, w dużej mierze delegatów kościołów członkowskich ŚFL z Niemiec, z celami i tematyką Zgromadzenia Ogólnego ŚFL w Krakowie oraz przekazaniu im informacji na temat stanu przygotowań do Zgromadzenia.

Ważnymi punktami w dyskusji były tematy związane z tożsamością luterańską. Uczestnicy spotkania i zaproszeni goście zostali zaproszeni na uroczystość upamiętniającą 75. lat powstania Komitetu Krajowego ŚFL, która odbyła się na Zamku w Wartburgu.

Delegacja z Polski w osobach: bp Jerzy Samiec i Anna Wrzesińska zabrali głos w końcowej części spotkania zapraszając uczestników na Zgromadzenie Ogólne ŚFL do Krakowa.

Ważny głos na temat trwającej wojny, w imieniu Kościoła ewangelickiego w Ukrainie -  nowo przyjętego Kościoła do ŚFL - przekazał bp Paweł Shvarts.

Uroczystości miały miejsce w dniach 7 i 8 października 2022 roku.


wstecz