Zmarła śp. Anna Boruta-Bisok

Dnia 8 marca 2017 roku, po ciężkiej chorobie, zmarła śp. Anna Boruta-Bisok - teolog, pedagog i duszpasterz. Pracowała jako katechetka w parafii ewangelickiej w Poznaniu. Miała niespełna 41 lat.

Pożegnanie śp. Anny Boruty-Bisok odbyło się 14 marca 2017 roku w ewangelickim kościele Łaski Bożej w Poznaniu. Po nabożeństwie żałobnym nastąpił przejazd na kwaterę ewangelicką na Cmentarzu komunalnym Miłostowo.

Niech dobry i łaskawy Bóg poprowadzi Najbliższych w przeżywanych chwilach rozstania i żałoby.

Anna Boruta-Bisok urodziła się 24 kwietnia 1976 w Cieszynie. W roku 2000 ukończyła studia teologiczne na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie oraz licencjat na wydziale pedagogiki szkolnej i korekcyjnej ChAT. W latach 2002 - 2004 pracowała jako katecheta w Cieszynie.

W 2006 roku zdała I egzamin kościelny pro venia concionandi, a 2015 roku otrzymała misję kanoniczną, udzieloną przez Biskupa Kościoła, do służby liturgicznej i kaznodziejskiej w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce.

Od 2005 roku pracowała w parafii ewangelickiej w Poznaniu angażując się w pracę z dziećmi i młodzieżą. Wspólnie z proboszczem parafii, ks. Marcinem Kotasem, prowadziła poradnictwo pastoralne.

Pozostawiła męża i troje małych dzieci.


   


wstecz

Filtruj wg daty