Rada Synodalna

Sekretarz

Maria Czudek


Maria Czudek urodziła się 13 maja 1956 roku w Cieszynie.

Studiowała na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na wydziale Biologia i Ochrona Środowiska. W latach 1979-1996 pracowała jako nauczyciel w szkole podstawowej. Od roku 1995 jest dyrektorem szkół założonych i prowadzonych przez Ewangelickie Towarzystwo Edukacyjne w Gliwicach. 

W 1999 ukończyła Studia Podyplomowe w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie w zakresie Nowoczesnego Kierowania i  Zarządzania Szkołą oraz Studia Podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Katowicach w zakresie Dydaktyki Przedsiębiorczości .

Od 1994 roku pracuje w Zarządzie Ewangelickiego Towarzystwa Edukacyjnego w Gliwicach jako skarbnik. Zaangażowana w prowadzenie spotkań grupy domowej w swojej parafii. Jest też autorką wykładów dla małżeństw, rodziców oraz cyklu "Przestudiuj" w czasopiśmie WARTO.

Jest członkiem Rady Parafialnej parafii w Gliwicach i delegatem na Synod Diecezjalny Diecezji Katowickiej. Od 1996 roku jest członkiem Synodu Kościoła. W 2011 wybrana do Rady Synodalnej Synodu Kościoła. W Radzie Synodalnej XIII Synodu pełni funkcję sekretarza.

Mężatka, ma troje dorosłych dzieci.

więcej: www.szkolyete.pl