Zaproszenia

Kościół zaprasza do przeżywania duchowości Czasu Pasyjnego w codziennym życiu. Przez włączenie się do działania: "7 tygodni bez" oraz "skarbonki diakonijnej", doświadczanie Bożej miłości i przebaczenia może znaleźć swój praktyczny wymiar.

„7 tygodni bez” to akcja organizowana w czasie pasyjnym, która inspiruje do zmiany przyzwyczajeń i nawyków w relacjach z ludźmi i Bogiem, do rezygnacji z czegoś, by móc otworzyć się na nowe.

Tegoroczną akcję „7 tygodni bez” pod hasłem: "Siedem Tygodni z Dobrym Słowem”, Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła inicjuje już po raz czternasty.

Na stronie akcji czytamy: "Przyznajmy, że mamy swój udział w wypowiadaniu niepotrzebnych, zbyt krytycznych, nieraz krzywdzących słów. Zrezygnujmy z nich. W to miejsce wprowadźmy słowa, które budują, leczą. Są takie. Słowa pociechy, pochwały, wdzięczności. Proponujemy „Siedem Tygodni z Dobrym Słowem”.
 
Początek tej akcji i pomysł dała grupa zachodnich dziennikarzy i teologów w 1983 roku, która postanowiła, że przez 7 tygodni będzie pościć. Od tamtej pory dołączyło do niej już ponad 2 miliony ludzi.
 
"Chrystus dla naszego zbawienia dobrowolnie zrezygnował ze swojej boskości, dlaczego sami nie mielibyśmy poddać się próbie, że potrafimy też z czegoś zrezygnować? Nie dlatego, że dzięki temu coś zyskamy u Boga, ale żeby poznać samych siebie. Dlatego też rezygnując z czegoś powstaje miejsce na nowe… na czas z Bogiem."

Szczegóły TUTAJ
 


wstecz