Darowizny Darowizny Szukaj Szukaj Menu
Języki

Sekretarz Konsystorza

ks. Tomasz Wigłasz

Ks. Tomasz Wigłasz urodził się 17 lutego 1979 w Cieszynie. W 1998 roku rozpoczął studia na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej. Na ostatnim roku studiów rozpoczął praktykę w reaktywowanej – w 2002 roku – parafii w Białymstoku, a rok później rozpoczął służbę w Ewangelickim Duszpasterstwie Wojskowym.

Po ordynacji, w czerwcu 2004 roku w Olsztynie, został pierwszym w powojennej historii duchownym ewangelickim w Białymstoku. Od 2008 roku proboszcz administrator tej parafii.

W 2005 r., po ukończeniu studium oficerskiego w Wyższej Szkole Wojsk Lądowych we Wrocławiu, promowany na pierwszy stopień oficerski. W latach 2015 – 2022 radca rady Diecezjalnej Diecezji Mazurskiej,

Od 2017 roku delegat duchownych do Synodu Kościoła XIV kadencji, z ramienia którego był członkiem grupy roboczej ds. konfirmacji, oraz zespołu ds. rozumienia urzędu kościelnego. W roku 2022 wybrany przez duchownych do Synodu Kościoła XV kadencji.

W Konsystorzu pełni funkcję Sekretarza Konsystorza i tym samym jest członkiem Prezydium Konsystorza wraz z Prezesem i Wiceprezesem Konsystorza na okres kadencji 2022-2026.

Ks. Tomasz Wigłasz jest żonaty, ma syna i córkę.

Pole obowiązkowe
Hasło nie jest przepisane poprawnie
Hasło musi składać się z min. 8 znaków
Hasło musi zawierań min. dużą literę i cyfrę
Brak adresu e-mail w naszej bazie
Nieprawidłowy format adresu e-mail
Podaj prawidłowy adres email
Adres email istnieje w naszej bazie danych
Top